Bayan meslektaşını öldüren polis memurunun davasına devam edildi

0 54

4 Mart 2020 tarihinde Aydın’ın Ata Mahallesi 683 sokakta meydana gelen olayda İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli polis memuru Suat Teke kendisine ait otomobiliyle, kendisi gibi polis memuru olan eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’nın kullandığı  otomobilin yolunu kesti. Kız arkadaşının aracında annesi yanında bulunmasına rağmen eski kız arkadaşını kurşun yağmuruna tuttu. Suat Teke’nin tabancasından çıkan kurşunlardan 8’i Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Çetinkaya’ya, 3’ü yanındaki annesine isabet etti. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken Hatice Büşra Çetinkaya ambulansla kaldırıldığı Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybederken annesi tedavi altına alındı.

Olay sonrası gelen polis ekipleri tarafından polis memuru Suat Teke, tutuklanırken hakkında “tasarlayarak öldürme” suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın bugün görülen duruşmasına cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlanan tutuklu sanık Suat Teke’yi gören Güngör Çetinkaya duruşmanın başlamasının ardından kısa bir süre içinde fenalaşarak yakınları tarafından ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Daha önceki duruşmada psikolojisinin bozuk olduğunu söyleyerek savunma yapmayan Suat Teke “Yaptığım olayın benim için utanç verici olduğunu söyleyemem. İşlediğim cinayet sonrası kendimden nefret eder oldum. Aracımla önünü kestiğimde kendisi ile konuşmak istediğimi söylediğimde camı kapalı otomobilinden bana defol git gibi kelimeler etti. Çok sinirlendim. Sonrasını anlatmak istemiyorum” dedi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.