Kızını rehin alan damadını yaralayan babaya ömür boyu hapis cezası isteniyor

0 27

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde 14 Ocak günü meydana gelen olayda Erdem Çakoğlu ile eşi Duygu Çakoğlu arasında bilinmeyen nedenle evde tartışma çıktı.
Karı- koca arasında yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine iddiaya göre bıçağı alan Erdem Çakoğlu, eşi Duygu Çakoğlu’nu darbetti. Duygu Çakoğlu eşinin kendisini öldürebileceği korkusu ile fırsatını bulup annesine eşinin kendisini rehin aldığı mesajını attı.

Gelen mesaj sonrası Duygu Çakoğlu’nun babası Mesut Köseoğlu, kızının evinin bulunduğu sokağa geldiğinde kızının evine girmek istediği esnada Erdem Çakoğlu ile karşılaştı. Burada çıkan kavgada Mesut Köseoğlu bıçakla bacağından, Erdem Çakoğlu ise boynundan ve başından yaraladı.
Damadını bacağından ve boynundan yaralayan Mesut Köseoğlu durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirirken olay yerine gelen sağlık ekiplerine Erdem Çakoğlu’na ilk müdahalesi sonrası ambulansla hastaneye götürülen Erdem Çakoğlu, tedavinin ardından taburcu edildi. Adliyeye sevk edilen Mesut Köseoğlu ise tutuklandı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından Mesut Köseoğlu hakkında hazırlanan iddianame, Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İddianamede, 6 yıllık evli olan ve 2 çocukları bulunan Erdem Çakoğlu ile eşinin, zaman zaman tartıştıkları belirtildi.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede çiftin evlerinde yaşanan kavgası esnasında Erdem Çakoğlu’nun eşini darbettiği, bıçakla tehdit ederek evden çıkmasına izin vermediği anlatıldı. Annesine yardım için attığı mesaj sorasında annesinin durumu eşi Mesut Köseoğlu’na söylemesi üzerine baba kızını arayıp ulaşamadığında yanına ‘sallama’ diye tabir edilen bıçakla eve gittiği ve evinden çıkmakta olan damadına “Sen kimsin benim kızımı rehin alıyorsun” diyerek, bıçakla saldırdığı ve defalarca bıçakladığı ifade edildi.

Murat Köseoğlu’nun önümüzdeki günlerde ömür boyu hapis cezası ile yargılanmasına başlanılacağı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.