Şehitlere hakaret ve küfürler eden genç kız gözaltına alındı

0 48

11 askerimizin şehit olduğu Bitlis’in Tatvan ilçesindeki helikopter kazası sonrasında Türkiye şehitlerine ağlarken sosyal medyada yayılan bir video büyük tepkilere neden oldu.
Samsun’dan genç bir kız TikTok hesabından eğlendiği anları paylaşırken genç kızın takipçileri şehitlerimizin olduğunu hatırlatması üzerine hesabından canlı paylaşım yapan genç kız çılgına dönerek canlı yayında, “S….. git. A… k..duğum oğlu. Çok da s.k.meydi bu saatten sonra şehit, mehit. Biz de üzüldük, biz de ağladık ama hayat devam ediyor. Ömür bir günlük dünya, belki ben yarın öleceğim. Ben eğlenmek zorundayım. Başımız sağ olsun, çok üzüldük, ağladık yeter yani a… s..tuğumun oğlu. Madem şehit var TikTok izlemeye girmeyeceksin. Şerefsiz, bulurum seni.” dedi.
Bu anların sosyal medyada paylaşılması üzerine gelen tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kalan genç kız “ Benim böyle bir olayla anılmam beni çok üzdü. Bana yapılan iftirayı kabul etmiyorum. Ben eğlenirken asla şehitlerimize küfretmedim. Ben Türk bir anne ve babanın evladıyım ve şehitlerimize herkes kadar çok saygı duyuyorum. Böyle bir karalama yaptığınız için ben çok üzgünüm. Yanlış anlaşıldığım için çok üzgünüm, asla korkumdan değil.” ifadelerini kullandı.
Genç kızın canlı yayında şehitler için yaptığı hakaret ve küfürler hakkında yapılan şikayetler üzerine Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, de sosyal medya üzerinden helikopter kazasında şehit olan askerlere hakaret eden ve adının Yonca B. olduğu öğrenilen genç kızı gözaltına aldı. Emniyette işlemleri yapılan genç kız adliyeye sevk edildi .
Sosyal medyada gündem olan ve büyük tepki gören Yonca B.’nin, olayın ardından profil fotoğrafını Türk Bayrağı olarak değiştirdiği görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.