Edirne’de 8 köpek yavrusu yakılarak öldürüldü

0 35

Edirne merkeze bağlı Bosnaköy yakınlarındaki bölgede çok sayıda sokak hayvanı bulunurken bu sokak hayvanları için bölgeye yardım getiren hayvanseverler büyük bir şok yaşadı.

Hayvanseverler bölgede vahşi bir şekilde köpek yavrularının yakılmış şekilde bulmaları üzerine durumu hemen jandarma ekiplerine haber verdiler.

Sokak hayvanlarını beslemek için bölgeye gelen hayvanseverler  8 yavru köpeğin yanmış ölülerini görünce sinir krizi geçirerek, gözyaşlarına hakim olamadı.

“Hiç mi Allah korkusu kalmadı bu insanoğlunda” diyerek, feryat eden hayvanseverler, bu caniliklerin son bulmasını istediklerini söyledi.

Sokak hayvanlarını beslemek için gelen vatandaşlardan biri olan yaşlı bir kadın “Burada bazen gençler alkol almaya geliyor. Onlar yakmış olabilirler. Tüm köpek yavrularını yakmışlar. Allah belalarını versin. Artık sokak hayvanları için kanun çıksın. Kimsede Allah korkusu kalmadı” dedi.

Başka bir hayvansever ise “Artık sözün bittiği yerdeyiz. Diyecek söz bulamıyoruz. Hayvanları beslemek için geldiğimizde yanık kokusu gelince bölgeyi araştırınca yanarak ölmüş yavru canları bulduk. Biz sadece 8 yavru köpek bulduk. Belki daha fazla yavru köpek öldürülmüş olabilir. Bu cinayettir” dedi.

Yanan yavru köpeklerin annesi olan dişi köpek, bir an olsun yavrularının başında ayrılmadı. Bu anlar hayvanseverlerin canını daha çok yaktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.