Zihinsel engelli kıza cinsel taciz davasına devam edildi

0 30

Antalya’da meydana gelen olayda Gülbeyaz A., oğlunun cezaevine girmesi, gelinine şizofren teşhisi konulması üzerine biri yüzde 65 zihinsel engelli 3 torununun bakımını üstlendi. Gülbeyaz A. astım rahatsızlığı yüzünden Korkuteli’ne yerleşirken kiraladığı evinde 2 torunu ile yaşamaya başlarken büyük torunu Antalya’da üniversite eğitimine devam etti.

Gülbeyaz A.’nın taşındığı ev sahibinin kızı N.P ile zihinsel engelli torunu G.A’nın tanışması sonrasında hayatı bir anda kabusa döndü. İddialara göre zihinsel engelli G.A ev sahibin kızı ile 17 Temmuz günü gittiği bir gezmede Y.T adlı kişinin cinsel tacizine uğradı. N.P.’nin eğitim aldığı okulda olayı anlatması üzerine babaanne Gülbeyaz A. savcılığa suç duyurusunda bulundu. Y.T. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. Y.T. hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Bugün görülen davanın duruşmasında Y.T. hakkındaki suçlamaları kabul etmezken “Mağdurun 15 yaşından küçük olduğunu ve herhangi bir engeli olduğunu bilmiyordum. Ben mağdura herhangi bir şekilde cinsel istismarda bulunmadım. Mağdur ile N.P. isimli kişi vasıtasıyla tanıştım. Sadece birkaç kez görüştük ve bunların süresi 20 dakika bile değildir” dedi.

Babaanne Gülbeyaz A. ise Torunum G.A. küçük erkek kardeşi ile dışarı çıktı. Bir süre sonra sanığın arkadaşı olan N.P., erkek torunumu ‘Babaannen seni çağırıyor’ diyerek eve gönderdi. N.P. torunumun çıplak fotoğraflarını çekip sanığa gönderiyor. Sanık da ‘Beğendim, ayarla’ diyor. Torunum, N.P. ve sanık Y.T. birlikte ormanlık alana gidiyor. N.P. sigara içme bahanesiyle oradan ayrılıyor. Sanık Y.T. torunuma tecavüz etmeye çalışıyor. Tam tecavüz edecekken torunum sanığın mahrem yerine tekme atıyor. Sanığın canı acıyınca torunum oradan kaçıyor” diye konuştu. Sanık avukatı ise müvekkilinin mağdura yönelik bir eylemi olmadığını öne sürdü.

Sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar veren mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.