Yavru köpeğe tecavüz ederken yakalandı

0 196

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Baraj Mahallesi’nde meydana gelen olayda ormanlık ve çalılık alanda bir kişinin dikkati çeken hareketleri üzerine bölgede bulunan vatandaşlar şahsı takibe aldı. İddialara göre takibe alınan şahıs bir yavru sokak köpeğinde cinsel istismarda bulunurken vatandaşlar tarafından yakalanırken yaşanan olayı cep telefonuyla durumu kayda alan kişiler, adamın yanına gidip duruma müdahale etti.

Vatandaşların çektiği görüntüler incelendiğinde vatandaşların kendisine doğru geldiğini gören kişinin ıslak pantolonunu topladığı görüldü. Görüntülerin devamında ise vatandaşların ‘Köpeğe mi tecavüz ediyorsun’ dediği şüpheli eline aldığı taşı göstererek ‘Git buradan’ diye bağırdı.

Konuyu yargıya taşıyan Candost Derneği Başkanı Arife Yanık ise duruma tepki göstererek şahsın yakalanması ve yargılanması için suç duyurusunda bulundu.

Antalya Candost Derneği Başkanı Yanık yaptığı açıklamada “Son zamanların en iğrenç olaylarından biri maalesef şehrimizde yaşandı. Bir şahıs 5-6 aylık bir yavru köpeğe cinsel istismar girişinde bulunurken yakalanıyor. Görüntülerin tamamını izleyemedik ama görüntülerde tecavüze kalkan şahsın yüzü ve köpek alelade gözüküyor. Bu işi her zaman yaptığı çok belli. Bu konuyla ilgili diyecek bir şey bulamıyorum.” dedi.

Hayvan Hakları Yasası’nın bir an önce çıkması gerektiğini savunan Yanık, “Hayvanlara karşı yapılan eylemler sonucunda bir ceza almayacağını bilen vatandaşlar böyle bir eylemi gerçekleştiren kişileri darp ediyorlar. Ama bu kez kendileri yargılanıyor. Bu tip olaylar Türk Ceza Kanunu’na göre de bu durum suç sayılıyor ama böyle durumlarda bu kişiler hakkında iddianame hazırlanmıyor ve para cezası ile serbest bırakılıyor. Çok üzüntülüyüm. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.