Hamile kediye durduk yere saldıran kadına bin 33 lira para cezası

0 40

Sosyal medyada paylaşılan ve kısa sürede infial yaratan görüntülerde Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir kadın spor salonunun önünden geçerken spor salonunun önünde sandığın üzerinde oturan kediye tokat atıp, çantasını fırlattı.

Kediye tokat atıp çantasını fırlatan kadın hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ederken, çevredekilerin uyarısıyla durumu fark eden spor salonu çalışanları, güvenlik kamerası görüntülerini izledi.

Spor salonu çalışanları kadının kediye uyguladığı şiddeti görünce şaşkına dönerek bu görüntüleri sosyal medyada paylaşırken, polise de şikayette bulundu. Şikayet üzerine harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şubesi ekipleri, kadının bulunması için çalışma başlattı.
Yapılan çalışmalar sonrasında olayı gerçekleştiren kadının S.B. olduğu belirlenerek olay yerine yakın bir noktada polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

S.B polis merkezinde verdiği ifadesinde “Spor salonu önündeki kedi beni 4 gündür takip ediyordu. Olay anında kedinin tekrar bana baktığını görünce sinirlenerek ona vurdum. Sonuçta ben bir insana vurmadım sadece bir hayvana vurdu. Bunun suç olduğunu bilmiyordum. Sahibinden özür diliyorum” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında ‘mala zarar verme’ suçundan adli işlem başlatılan kadın, 1.033 lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.