Bartın’da doktora saldırı

0 19

Turgay A. ve arkadaşı Oktay S. ile birlikte böbrek rahatsızlığı nedeniyle Bartın Devlet Hastanesi’nin acil servisine yatırılan babasını görmeye geldi. İddialara göre Turgay A. ve arkadaşı Oktay S. gözlem odasına izinsiz girerek babasına su içirmek isterken hastanede görevli doktorların ve personelin su içirmeme uyarısına sinirlenerek Dr. Halit Muhittin (30) ve temizlik görevlisi Berat Şaşkın’a (24) saldırdı. ‘Beyaz kod’ uyarısı verilince Turgay A. ve Oktay S. polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, karakola götürüldü. Doktorlar ve temizlik görevlisi darp raporu alarak iki kişiden şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Turgay A. ve Oktay S. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Hastanede saldırıya uğrayan Dr. Aslı Bilge İpek “Hastamız akut böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakımda yatması gereken bir hastaydı. Yoğun bakımda yatak bakılırken yakınları bir şekilde hasta gözlem odasına girip su içirmeye çalışmışlar. Bu kişileri pratisyen doktor arkadaşımı Halit Muhittin su içirmemeleri konusunda uyarıda bulununca hasta yakınları ‘Allah’ın bir suyunu mu esirgiyorsunuz?’ diyerek, fevri hareketlerde bulunmaya başladılar. Araya girmek istediğimizde bizlere tehditler, küfürler, hakaretlerde bulundular. Bize saldıran bir şahıs bağırarak ‘Bana güvenlik yetkilerimi kullandırmayın’ dedikten sonra elini beline atarak, ‘Sizi burada delik deşik ederim’ şeklinde tehditler söyledi. Bu kişi ile personel arkadaşlar arasında arbede yaşanınca bizde hemen ‘beyaz kod’ uyarısı yaptık. Polisler geldi, şahısları alarak, karakola götürdüler.

Bizler tüm bu yaşanan olaylara rağmen hastamızı alarak yoğun bakımda tedavisine başladık. Saldırıya uğrayan doktor arkadaşımızın boğazında kızarıklık oldu. Benim de el bileğimde ve kolumda morluklar oluştu. Şahıslar hakkında şikayetçi olduk” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.