İşitme engelli genci darp eden delikanlı Fırat tutuklandı

0 46

Sosyal medyada Fırat K. adlı bir kişi yayınladığı bir paylaşımda elindeki bıçak ile işitme engelli Engin E.’nin boğazına bıçak dayamış görüntülerini paylaşması üzerine hem kullanıcıları hem de polisi harekete geçirdi.
Instagram’da paylaşılan bu görüntülerin dün gece Twitter’da paylaşılması üzerine Twitter kullanıcıları büyük tepki gösterdiği paylaşım, kısa sürede #FıratDelikanlıTutuklansın hashtagi ile trend topic oldu.
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından yüzde 50 engelli Engin E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Fırat K. kayıplara karıştı.
Fırat K.’den şikayetçi olan Engin E verdiği ifadesinde , “Aydın’da yaşıyorum. Fırat’da benim gibi işitme engellidir. Beni arayarak hediyelik eşya işi yapmamı önerince işsiz olduğum için teklifini kabul edip İzmit otogarına geldim. Beni 2 kişi aldı ve Fırat’ın yanına götürdü. Orada sohbet ettikten sonra satmam için hediyelik eşyaları verdi ve kısa sürede 150 liralık satış yaptım. Fırat’la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan aynı zamanda işitme engelli olan 4 kişiyle birlikte araçla dağ evine gittik. Orada alkol alırken paramı istediğimde Fırat’ın yanında bulunan kişi ‘vermiyoruz’ dedi. Sonra küfretmeye başladı.” dedi. Daha sonra bana ait 5 yıl öncesine ait sosyal medyada çıkan çıplak fotoğraflarını göstererek bana vurmaya başladılar. Kanlar içinde kalırken o halimin fotoğraflarını çektiler. Daha sonra beni otogara o halde bıraktılar. Otogarda güvenlikçilere durumumu anlatınca onlar ambulans çağırdılar.. Fırat K.’dan şikayetçiyim” dedi.
Fırat K. hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı ‘adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından soruşturma başlatarak kısa sürede işitme engelli Engin E.’ye şiddet uygularken çekilmiş görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ‘Delikanlı’ lakaplı Fırat K.’nın polis ekipleri tarafından yakalandığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.