Aile hekimi uyuşturucu satıcılığından tutuklandı

0 90

Ankara’da uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretini engellemek amacıyla Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yürüttükleri istihbarat çalışmaları sonucu, şüpheliler Ömer Ali E. ve Gökhan D’nin, İstanbul’dan uyuşturucu etkisi olan yüklü miktarda kırmızı reçeteli hapı başkente getirerek satacakları bilgisine ulaştı.

Narkotik ekipleri şehirler arası bir yolcu otobüsüyle 31 Mart’ta İstanbul’dan gelen yolcu otobüsündeki kırmızı reçeteli hapları Kırıkkale yolu üzerindeki bir noktada almak isteyen Gökhan D’yi yakaladı.

Aramada karton kutuda kırmızı reçeteyle satışı yapılabilen uyuşturucu etkiye sahip 5 bin 180 hap ele geçirildi.

Narkotik ekipleri tarafından gözaltına alınan Gökhan D.’nin cep telefonunu incelediklerinde Ömer Ali E. ile irtibatını tespit ederek cep telefonunda Ömer Ali E. ile yapılan yazışmalarda uyuşturucu kutusunu tarif ederek bırakması gerektiği yeri içeren mesajlara ulaşıldı.

Narkotik polisleri, Mamak ilçesinde aile hekimliği yapan Ömer Ali E’yi de düzenledikleri operasyonla gözaltına aldı.

Yapılan araştırmalarda Ömer Ali E.’nin 26 yıllık doktor olduğu öğrenilirken Gökhan D.’nin de uyuşturucu bağımlısı ve torbacı olduğu bilgisine ulaşılırken Gökhan D’nin geçen hafta cezaevinden çıktığı tespit edildi.

Emniyette ifadesi alınan Gökhan D.’nin tedavisi sırasında evinin yakınındaki aile hekimliğinde görevli Ömer Ali E.’ye muayene olduğu ve ikilinin bu şekilde tanıştığı saptandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.