İğrenç savunma

0 37

Denizli’de meydana gelen iğrenç olayda Şakır O. adlı bir kişi Fadime Ç. ile dost hayatı yaşarken Fadime Ç.’nin önceki evliliğinden olan 14 yaşındaki kızı Y.K.’ye cinsel istismarda bulundu.

Şakır O. tarafından cinsel istismara uğrayan Y.K.’nin hamile kaldığı ortaya çıkarken, işledikleri suçu gizlemek için iş birliği yapan çift, küçük kızın fazla kilolarından da faydalanarak aylarca hamileliği gizlemeyi başardı.

Y.K.’nın doğum sancılarının başlaması üzerine küçük kızın doğumunu gizlemek için doğumu evde yapılırken Y.K. çocuk yaşta bir kız bebek dünyaya getirdi. Doğum sonrasında kanaması durmayınca Fadime Ç. ve Şakır O. yeni doğmuş bebekle Y.K. adlı küçük kızı hastaneye götürmek zorunda kaldılar.

Hastane doktorlarının durumu polise bildirmesi üzerine hastaneye gelen polis ekipleri anne Fadime Ç. ve Şakir O. gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından Çal Adliyesi’ne sevk edilen Şakir O., çıkarıldığı mahkemece ‘küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şakır O.’nun hastane doktorlarının kendisini sıkıştırması üzerine doktorlara yaptığı savunmada “Onunla evleneceğim” şeklinde akılalmaz bir savunma yaptığı öğrenildi.

Hakkında soruşturma başlatılan iş birlikçi anne Fadime Ç.’nin ise şimdilik hastanedeki kızının başında durduğu ve kızın vereceği ifadenin ardından işlemlerinin tamamlanacağı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre doğum yapan 14 yaşındaki kızın sağlık durumunun iyi olduğu, bebeğin kuvözde tutulduğu öğrenilirken doğan kız bebek ve Şakir O.’dan DNA alındı. Şüphelinin suçunu itiraf etmesine rağmen, DNA testi sonrası doğan çocuğun babasının kim olduğunun netlik kazanacağı bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.