Pınar Gültekin ile ilişkisi olduğu iddia edilen savcı istifa etti

0 51

16 Temmuz 2020 tarihinde Muğla’da okuyan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in kaybolması üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı.

Pınar Gültekin’in arama çalışmaları sürerken genç kızın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı gözaltına alındı. Gözaltına alınan Avcı polis merkezinde verdiği ifadesinde, Pınar Gültekin’i çıkan kavgada boğarak öldürdüğünü, cesedini ise bağ evindeki varile koyup yaktığını, üzerine de beton döktüğünü itiraf etti. Avcı’nın gösterdiği yerde bir varil içerisinde Pınar Gültekin’in kısmen yanmış cesedi bulunurken adliyeye sevk edilen Avcı çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Cezaevine gönderilen Cemal Metin Avcı daha sonra savcılığa müracaat ederek verdiği ek ifadesinde Pınar Gültekin’in kendisiyle ilişkisini eşine söylemekle tehdit ederek kendisinden devamlı şantajla para istediğini iddia ederken Pınar Gültekin’in Muğla Adliyesi’nden bir savcı ile ilişkisi olduğunu ve bu savcının Pınar Gültekin’in okuduğu okuldaki notlarının düşük olmasından dolayı savcının dekan ve hocalarla görüştüğünü iddia etmişti.

Ek ifadesinde iddialarına devam eden Avcı “Savcı D. bile bana bir şey yapamıyor, sen kimsin, sen mi yapacaksın” dedi. Hatta kendisinin bu savcı ile tanıştığını iddia etmişti.

Avcı’nın bu iddiaları üzerine HSK, D.Y. adlı savcı hakkında soruşturma başlatmıştı. Muğla’dan Erzurum’a tayini çıkan savcı D.Y. izne çıktıktan sonra görevine başlamadan ‘ailevi sebepler’ göstererek görevinden istifa etmişti. HSK tarafından soruşturma devam ederken eski savcı D.Y.’nin Ankara´da avukatlık yaptığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.