2 yaşındaki çocuğa cinsel istismar iddiası sosyal medyayı çalkaladı

0 33

Uşak’ta 2 yaşındaki Poyraz bebek annesinin sevgilisi tarafından darp edilip ağır yaralanması nedeniyle yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor. Poyraz bebeğin 3 gün önce annesi tarafından Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı ve hastanede doktorlar tarafından yapılan muayenesinde Poyraz bebeğin vücudunda darp izine rastlandı. İddialara göre Poyraz bebeğin annesi ile birlikte yaşayan Yaşar E. adlı kişinin sürekli şiddet uyguladığı ileri sürüldü. Uğradığı cinsel istismar sonrasında beyin kanaması geçiren Poyraz bebek yoğun bakımda yaşam savaşı verirken saldırgan öldürmeye teşebbüs suçuyla gözaltına alındı.

Poyraz bebeğin hastanede yapılan muayenesi esnasında iddialara göre cinsel istismar bulgularına da rastlandı. Poyraz bebeği muayene eden doktorlar küçük bebeğin hem şiddet hem de cinsel istismara ilişkin bulguların raporlarında belirttikleri ileri sürüldü. Poyraz bebeğin annesinin saldırgan ile sosyal medya üzerinden tanıştığı ve bir aydır birlikte yaşadığı belirtildi.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Yaşar E. adlı şüpheli polis merkezindeki işlemlerin ardından mahkemece tutuklandığı kaydedildi. Uşak’ta yaşanan olayın sosyal medyada duyulması üzerine binlerce sosyal medya kullanıcısı ayağa kalktı. Poyraz için adalet ve Yaşar E. tutuklansın etiketleri ile açılan sayfalara binlerce paylaşım yapıldı.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da sosyal medyada paylaşımda bulunarak “Bugün 2 yaşındaki Poyraz’a bu şahıs tecavüz edip, şiddet uyguladı. Şu an Poyraz Uşak devlet hastanesinde beyin kanaması nedeniyle yoğun bakımda yatıyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.