Kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 7 kişi tutuklandı

0 44

2019 yılında Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde meydana gelen olayda C.A. adındaki 15 yaşındaki bir kız çocuğunun uygunsuz görüntüleriyle tehdit ederek 9 kişi tarafından devamlı olarak birliktelik yaşamaya zorlandığını öne sürerek yaşadıklarını annesine anlattı.

C.A.’nın annesi kızının kendisine yaşadıklarını anlatması üzerine kızını da yanına alarak Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubeye giderek şikayette bulunan 17 yaşındaki C.A., O.M. isimli şahıs tarafından ağaçlık bir alanda rızası dışında cinsel ilişki yaşadıklarını ve birliktelik sırasında kendisinin uygunsuz videosunun çekildiğini ifade etti. Çekilen görüntülerin O.M. adlı kişi tarafından kaydedildiğini iddia eden C.A.’nın uygunsuz görüntülerini çeken kişinin bu görüntüleri Whatsapp üzerinden arkadaşlarına gönderdiğini ve bu kişilerin de bu görüntülerle kendisine şantaj yaparak kendisiyle birliktelik yaşamaya zorladıkları iddia edilirken, şikayet üzerine polis ekipleri kısa sürede olayla ilgili soruşturma başlatarak, şüphelilerin adreslerine operasyon gerçekleştirdi.

C.A’nın ihbarı üzerine kendisine şantajla birlikteliğe zorlayan 7 kişiye yapılan eş zamanlı operasyon sonrasında yaşları 17 ile 37 arasında değişen 9 şüpheli yakalanarak emniyete götürüldü. Daha sonra adliyeye sevk edilen 9 kişiden O.M., T.T., M.L., M.G., B.E., E.G., A.Ö. tutuklanırken R.C.B. yurtdışı yasağı ile serbest kalırken, A.D. ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.