Kripto para işletme platformları insanları mağdur etmeye devam ediyor

0 36

Son günlerde ülkemizde yaşanan kripto para vurgununda piyasa dalgalanmaları sürüyor. İlk önce Thodex adlı kripto para platformu sitenin bakım yapılacağını duyurduktan kısa bir süre sonra sitenin kapanması ve sahibi Faruk Fatih Özer’in yurt dışına kaçmasıyla başlayan sürece Muğla merkezli Vebitcoin.com da katıldı.
Yaşadığı finansal zorluklar nedeniyle Vebitcoin.com faaliyetlerine son verdiğini belitti.
Vebtecoin firması tarafından yapılan açıklamada “ Son günlerde kripto para sektöründe yaşanan dalgalanmalar beklediğimizden fazla oldu. Bu bizi zorlu bir sürece doğru sürükledi ve bunu üzülerek belirtiyoruz.Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”
Bu açıklamanın yayınlanmasının hemen ardından Muğla’nın Menteşe ilçesi Ortaköy Mahallesi’nde oturan Vebitcoin’in Ceo’su İlker B., önceki gece villasına 2 kişinin duvardan atlayarak girmek istediğini belirterek, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu.
Jandarma ekipleri ihbar üzerine olay mahalline giderek 2 şüpheli kişiyi gözaltına aldı. Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan 2 şüpheli verdikleri ilk ifadelerinde “Vebtecoin’e para yatırdık. Web sitesindeki açıklamayı görünce şirketin sahibi ile durumu konuşmaya geldik. Kendisine zarar vermedik” dedikleri öğrenilirken işlemleri tamamlanan 2 şüpheli hakkında konut dokunulmazlığını ihlal suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldılar.
Vebtecoin firmasının Türkiye’deki finansal kuruluşlardaki hesapları Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı tarafından bloke edildiği ve şirket CEO’su İlker B., dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı.
Soruşturma sürdürülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.