14 yaşındaki kızı hamile bırakan sapığın cezası belli oldu

0 49

Ankara 14 Haziran 2019 günü meydana gelen olayda 14 yaşındaki T.A. okuldan arkadaşlarıyla gittiği parkta, sanık Orhan S. ile tanıştı. Parkta birlikte kola ve cips yiyen ikili daha sonra arkadaş grubundan birinin evine gittiklerinde T.A’nın kendinden geçmesi üzerine Orhan S. tarafından cinsel istismara uğradı.

Yaşanan bu olaydan sonra yaklaşık 6 ay boyunca T.A, Orhan S ile görüşmeyi sürdürürken karın ağrısı şüphesiyle gitti hastanede hamile kaldığının ortaya çıkması üzerine T.A ve ailesi sanıktan şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Orhan S sevk edildiği adliyede sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Orhan S. savcılık tarafından yapılan sorgusunda suçlamaları kabul etmemesine rağmen hakkında ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından dava açıldı. Soruşturma devam ederken T.A. adlı 14 yaşındaki kız çocuğu doğum yaptı.

Ankara 5’inci Ağır Ceza Mahkemesine, Adli Tıp Kurumu tarafından gönderilen raporda DNA incelemesi sonucu bebeğin babasının sanık Orhan S. olduğu bildirildi.

Raporun mahkemeye verilmesi üzerine sanık Orhan S. verdiği savunmasında T.A.’nın kendisine 19 yaşında olduğunu söylediğini, 6 ay arkadaşlık yaptıklarını ve birkaç kez rızası ile cinsel ilişkiye girdiklerini, yaşının küçük olduğunu öğrenince de ilişkiyi bitirdiğini iddia etti.

T.A’nın kendisinden hamile kaldığını ailesinin şikayet etmesi sonucu durumu öğrendiğini belirten sanık Orhan S., beraatini talep etti.

Mahkeme, sanığın tüm dosya kapsamında ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ suçunu işlediğine hükmederek, sanığa bu suçtan 20 yıl hapis cezası verdi.

Sanığa, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan da 3 yıl 9 ay hapis cezası veren mahkeme cezada indirim hükümlerini uygulamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.