3 yaşındaki çocuğu darp eden kreş öğretmenine para cezası

0 28

Batman’da meydana gelen olayda çocuğunu özel bir kreşe gönderen anne Necla Coşkun, kreşten dönen 3 yaşındaki oğlunun darbedildiğini gördü. Eve gelen çocuğunun vücudunda izler görmesi üzerine Necla Coşkun Bölge Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alarak çocuğunu darp eden kreş öğretmeni hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından açılan soruşturma sonrasında 3 yıl boyunca hukuk mücadelesi veren Necla Coşkun mahkemeden kreş öğretmeni hakkında çıkan 5 yıl hapis cezasını erteleme kararı ile para cezasına dönüştürülmesi üzerine kahroldu.

Olay hakkında açıklamalarda bulunan Coşkun “Öğretmene verilen ceza çok az. Ve bu öğretmen hala görevine devam ediyor. Çocuğum servis aracı ile getirildiğinde yüzünde şişlik ve morluklar görünce çocuğuma sorduğumda kreş öğretmenin yaptığını söyleyince Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne götürüp darp raporu aldım ve hemen kreş öğretmeni hakkında suç duyurusunda bulundum. Çocuğum bu yaşadığı olaylardan dolayı psikiyatri gözetiminde şu an tedavi süreci başlatıldı. Belki artık çocuğumun hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Mahkeme çok düşük bir para cezası ile sonuçlandı. Benim derdim para değil. Bu öğretmenin ciddi bir ceza alması lazım ki başka aileler birdaha mağdur olmasın. Mahkemenin kararı sonrasında avukatımızla itirazımızı yaptık. Bu işin peşini bırakmayacağız. Belki o özel kreşte güvenlik kameraları olmuş olsaydı bu öğretmen bunu yapmaya cesaret dahi edemezdi.” diyerek duygularını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.