Yeni bir gizemli hayırsever daha ortaya çıktı

0 46

Ramazan ayının ilk günlerinde Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı Hayriye köyünde meydana gelen olayda gizemli bir hayırsever köyün tek bakkalı ve aynı zamanda muhtarı olan Raci Zengin’i telefonla arayarak köy halkının kendisine olan borcunu toplamasını söylemesi üzerine Zengin önce bunu bir şaka olarak görmesi üzerine karşıdaki kişinin ısrarlı konuşması sonucu kendisine borçlu olan” 64 kişinin toplam borcunun 33 bin 500 lira olduğunu söyledim

Gizemli hayırsever daha sonra benden İBAN numarası isteyerek sanki kendi hesabıma yatırıyormuşum gibi 33 bin 500 lirayı yatırdı. Kendisine veresiye defterimi ulaştırabileceğimi söylememe rağmen kendisi bana güvendi ve veresiye defterimi çöpe atmamı söyledi” dedi.

9 yıldır eşiyle birlikte bakkal işlettiğini söyleyen Zengin” Veresiye defterinin ödenmesi hem köylü için hem benim için can suyu oldu. Bakkalın camına tüm borçlarınız bir hayırsever tarafından ödendi diye yazdım. Bakkala gelen herkes öyle mutlu oldu ki. Şimdi yeni bir veresiye defteri açtık ve imkanı olmayan köylülerim bu deftere yazdırıyor. Bu olaydan hemen sonra köyümüzdeki bir hayırsever vatandaşımız da bayramın üçüncü gününün sonuna kadar köyün tüm ekmek ihtiyacını karşıladı. Bu süre zarfında ekmek bakkalımızdan ücretsiz olarak verilecek. Bunu duyan köylülerimiz çok sevindi” diye ifade etti.

Hayriye köyünde aynı bakkalı geçen yıl ziyaret eden bir hayırsever 55 kişinin 22 bin liralık borcunu ödeyip gitmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.