İBB Mezarlıklar Müdürü’nün açıklaması Sağlık Bakanı Koca’yı zora soktu!

0 46

Koronavirüs salgının başladığı ilk günden bu yana Sağlık Bakanlığı verilerine göre hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 40 bini aşarken son 24 saatte yaşanan 394 ölümle en çok Covid-19 salgının da bir vatandaşımızı 30 Nisan’da kaybettik

Covid-19 yüzünden hayatını kaybeden birçok vatandaşımız için hasta raporlarında ölüm nedeni olarak “Covid-19″ yazmadığı iddiası uzun zamandır gündemde iken konu hakkında  Sağlık Bakanı Koca basın önünde yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanlarken son dönemde artan ölümlerle ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç’un söyledikleri ise kafaları iyice karıştırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç yaptığı açıklamada son bir ayda ölüm sayılarının geçen yılın aynı aylarına göre 2 katında fazla olduğunu ve normalde girdiğimiz 200-210 ölüm sayısı, 350-400 civarında seyrediyor. Geçen yıla göre yüzde 20-30 bir artış var dedi.

Salgının ilk başladığı günden bu yana Covid-19 yüzünden hayatını kaybedenler için yaklaşık 20 binin biraz üzerinde rapor yazılığını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç “Bize gelen hiçbir ölüm raporunda, koronavirüs yazmadılar. Bugüne kadar hiç gelmedi öyle bir rapor. Bugüne kadar direkt koronavirüs nedeniyle ölen insan biliyorum ama böyle bir rapor gelmedi” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.