Alman polisinden Türk babaya çirkin davranış

0 65

Almanya’nın Aalen şehrinde meydana gelen olayda 12 yaşındaki Şirin Gündoğan’a bir aracın çarpması sonucu kızının yardımına koşan baba Mehmet Gündoğan polisler tarafından engellendi. Polis engelinden kurtularak kızının sağlık durumunu öğrenmek isteyen Mehmet Gündoğan’a Alman polisi biber gazı ile müdahale etti. O anlar amatör kamera ile an be an kaydedildi.

Polislerin biber gazı sıkması üzerine gazdan etkilenen Mehmet Gündoğan yaptığı açıklamada “Bu olayı nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Çocuğum trafik kazası geçirdi ve yoğun bakımda ölüm kalım mücadelesi veriyor” dedi.

Yaşadığı olayı anlatan Gündoğan “Evde otururken sokaktan bağırma seslerini duyunca pencereden baktığımda kızımın ayakkabıları ve bisikletini yerde görünce hemen kızımın yanına gitmek için evden çıktığımda polisler yanıma yaklaşarak beni engellemek istediler. Ben kızımı görmek için çırpınırken bana yumruk atıp üzerime çullandılar. Gözüme biber gazı sıkarken o hengamede parmağımı kırdılar. Bizleri zaten sevmiyorlar ve burada olmamızı istemiyorlar” dedi.

Yaşanan üzücü olaya tanık olan bir Türk ise yaptığı açıklamada “Tamirhanede arkadaşlarla otururken birden siren sesi ve ambulans görünce normal bir kaza sandık. Komşumuz dışarı çıkınca bizde onun yanına gitmek isterken polislerin Mehmet Gündoğan’ı darp ettiklerini gördük. Acılı baba sadece kızı hakkında bilgi almak isterken biber gazı sıkıp üstüne çullandılar. Babasının tek isteği kızının sağlığı hakkında bilgi almaktı” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.