Tecavüzle suçlanan CHP ilçe başkanı görevinden istifa etti

0 19

SHOW TV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan ‘Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme’ programına katılan Erdal Taşdemir, sosyal medyada tanışarak evlendiği eşi Berivan’ın, evlenmeden önce başkasından hamile kaldığını öğrendiğini anlatmıştı.

‘Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme’  programında canlı yayına bağlanan Berivan’ın kız kardeşi, ablasının CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut tarafından hamile bırakıldığını söylemesi stüdyoda buz gibi bir hava yaratırken konu bir andan Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Yaşanan skandalı olayın ardından CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ortaya  atılan iddiaların hemen ardından bir açıklama yaparak Süleyman Karabulut’un tedbir amaçlı başkanlıktan alındığını ve partiden uzaklaştırıldığını belirtmişti.

Tecavüzle suçlanan Süleyman Karabulut bugün basına yazılı bir açıklama yaptı.

Süleyman Karabulut yaptığı yazılı açıklamada Olayın kapatılması için genç kızın ailesine para verdiği de öğrenilen Karabulut, görevinden ve partisinden istifa ettiğini belirterek, “Hakkımda bir genç kıza ‘tecavüz’ etmiş olduğum şeklinde asılsız iddialar yer almıştır, program esnasında adım açıkça söylenmiş ve fotoğrafım ekrana yansıtılmıştır. Kişilik haklarıma onuruma adı açıkça söylenerek üyesi olduğum CHP’ye alçakça saldırmıştır. Hiçbir somut delil olmadan üzerime suçlu yaftası yapıştırılmıştır. Bu iftiralara karşı hukuki yollardan gerekli cevap verilecektir. İftiralardan zarar görmemesi için üyelik ve ilçe başkanlığı görevini gururla yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi’nden derhal istifa ettim.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.