Mit elemanı olduğunu iddia ederek yaşlı kadını dolandırdı

0 24

İstanbul Şişli ilçesinde meydana gelen olayda yaşlı bir kadını arayan G.F. adlı kadın bir dolandırıcı kendisini Milli İstihbarat Teşkilatı üyesi olarak tanıtarak kendisinin bir suça karıştığını, bankada bulunan parasını kendisine teslim etmesini ve evinde bulunan ziynet eşyalarının hırsızlık olaylarıyla bağlantısı olabileceğine ikna ederek yaşlı kadının birçok ziynet eşyası ile birlikte 195 bin lira ve 20 bin dolar parayı aldı.

Parasını G.F. adındaki kadın dolandırıcıya kaptırdığını daha sonra fark eden yaşlı kadın polise giderek G.F. hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yaşlı kadının şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri G.F. isimli kadın dolandırıcıyı yakalamak için çalışmalara başladı. Yaşlı kadının ikametgahının çevresinde bulunan güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, görüntülerin mağdur kadına da gösterilmesi neticesinde olayı gerçekleştirdiği tespit edilen G.F., isimli şüpheli kadın Şişli’de ikametinde yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheli G.F adlı şahsın 5 Mart 2021 tarihinde Şişli’de bir bankada gerçekleşen nitelikli dolandırıcılık olayının da faili olduğu tespit edilirken polis merkezinde verdiği ilk ifadesinde işlediği suçu kabul ettiği öğrenildi. Şüpheli G.F.’nin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilirken G.F. isimli kadın, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

Şüpheli G.F adliye çıkışı kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına yüzünü saklarken hakkında iftira yapıldığını iddia ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.