Şortla çöp döktüğü için saldırıya uğradı

0 44

Antalya’nın Kepez ilçesinde 11 Mayıs günü saat 04.00 sıralarında meydana gelen olayda bir apartmanın giriş katında ailesiyle oturan üniversite 1’inci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Elif Ülkü Eroğlu, sahurdan sonra şortla çöp atmaya çıktığı sırada komşusu M.T. ile karşılaştı.

Kapıda Elif Ülkü Eroğlu’nu şortla gören M.T., genç kadına “O.. musun, niye böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Eroğlu ise M.T.’ye “Sana mı soracağım.” diyerek tepki gösterdi. İkili arasındaki sözlü tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine M.T., Eroğlu’na saldırdı. M.T.’nin saçından tutup yerde sürükleyerek darbettiği Eroğlu, çığlıklarını duyan yakınları tarafından kurtarıldı.

Şikayet üzerine gözaltına alınan M.T. polis merkezinde verdiği ilk ifadesinde Elif Ülkü Eroğlu’na saldırmadığını öne sürdü. M.T., “Otomobilime tekme atarak zarar verdi. Ben de bu yüzden saçını tuttum.” dedi.

Polis merkezinde alınan ifadesi sonrasında adliyeye sevk edilen M.T., uzaklaştırma kararı verilerek, adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Kendi evinde uğradığı saldırının şokunu atlatamadığı için bir arkadaşının evinde kaldığını söyleyen Elif Ülkü Eroğlu, hala olayın şokunu atlatamadığını ve evine gidemediğini aktardı.

Uğradığı saldırıyı anlayan Eroğlu “Ailemle sahur yaptıktan sonra çöpleri atmak için şortla dışarı çıktığımda M.T. ile karşılaştım. Bana dik dik bakınca neden böyle baktığını sorduğumda bana ‘O.. musun, niye böyle giyiniyorsun? Bizim mahallede böyle şeyler olmaz’ dedi. ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim’ deyince de üzerime saldırdı. Beni darp etmeye ve saçımdan çekmeye başladı. Bende can havliyle ayağımdaki terlikle arabasına tekme attım. Ailem sesleri duyup dışarı çıkınca kavga sona erdi. Daha sonra kendisinden şikayetçi olduk ama çıkarıldığı mahkeme tarafından duyduğum kadarıyla adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.