14 yaşındaki kızdan çocuğu olan sanığa 45 yıl hapis cezası isteniyor

0 67

Muğla’nın Milas ilçesinde meydana gelen olayda annesi ve babasının boşanmasının ardından velayet davası devam ettiği için Fethiye’de bir yurtta kalan Y.S.A., yaklaşık 8 ay önce intihara kalkıştı. Kızının intihara teşebbüs etmesi üzerine anne Sevgi S.’nin talebi üzerine Y.S.A Muğla il merkezindeki çocuk destek birimine sevk edildi. Y.S.A sevk edildiği destek biriminde 19 Ekim’de rahatsızlanması üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan kontrollerinde Y.S.A.’nın 38 haftalık hamile olduğu belirlenirken Y.S.A. bir gün sonra 3 kilo 520 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Yaşanan durumun hastane yetkilileri tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve annesine bildirilmesi üzerine anne Sevgi S., kızından Fethiye’de kaldığı dönemde Milas’taki barda çalışan Selçuk Çatalcam’ın cinsel istismarına uğradığını öğrendiğini belirtip, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan 10 yaşında 1 kız çocuk babası Selçuk Çatalcam, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Fethiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Y.S.A.nın kaldığı yurttan izin alarak kardeşiyle Milas’ta kafeye gittiği, burada garsonluk yapan Selçuk Çatalcam ile tanıştıktan sonra arkadaş oldukları ve birbirlerine telefon numaralarını verdiklerini ve Selçuk Çatalcam’ın 2020 yılı şubat ayında Y.S.A.’nın kaldığı Fethiye’ye gittiği, okul çıkışında Y.S.A.’yı, ‘bir yerlerde oturma’ bahanesiyle arabaya bindirip tenha bir yere götürüp önce istismar, ardından da tecavüz ettiği belirtilen iddianamede, Selçuk Çatalcam’ın, “Ailenle konuşurum. Yaşın dolduğunda evleniriz” diyerek Y.S.A’nın yaşının 18’in altında olduğunu bildiğini bir kez gösterdiği belirtildi.

Savcı, iddianamesinde Selçuk Çatalcam’ın ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 45 yıl hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.