Alkollü sürücünün çarptığı bekçi şehit oldu

0 67

Geçtiğimiz günlerde vatandaşların ihbarı üzerine İstanbul Bağcılar’da alkollü olan bir kişinin çevreye rahatsızlık verdiğinin bildirilmesi üzerine polis ekipleri harekete geçerek Önder Çınar’ın kullandığı otomobili durdurmak istedi.

Önder Çınar polis ekiplerinin dur uyarısına rağmen kaçması üzerine polis ekipleri tarafından takip edilirken sürücünün, Küçükçekmece istikametine doğru aşırı süratli şekilde seyrederken 2. Hürriyet Caddesi’ne geldiği esnada cadde üzerinde denetimlerde bulunan 2 bekçiye çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle 2 bekçi yola savrulurken Önder Çınar’ın otomobiliyle çarptığı gece bekçilerinden Kansu Turan’ın diz altından sol bacağı koparken, Kadir Aykutluğ’un çeşitli yerlerinde kesikler ve yırtıklar oluştu.

Önder Çınar daha sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek caddedeki aydınlatma direğine de çarparak yaklaşık 200 metre sonra durdu. Olay yerine polis ekiplerinin ihbarı üzerine sağlık ekipleri sevk edilirken yaralı olan 2 bekçiye olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırılırken sürücü Önder Çınar kaza sonrasında gözaltına alındı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan sürücü Önder Çınar’ın polis merkezinde yapılan kontrollerinde alkollü olduğu belirlenirken Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne ağır yaralı olarak kaldırılan bekçilerden Kansu Turan yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Diğer bekçi Kadir Aykutluğ’un tedavisine devam ediliyor.

Şehit bekçi Kansu Turan’ın cenazesi adli tıptaki işlemlerin bitmesinin ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde yapılacak törenle Edirnekapı Şehitliğine defnedildi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.