10 yaşındaki çocuğu taciz eden Suriyeli tutuklandı

0 35

İstanbul’un Esenler ilçesinde meydana gelen olayda iddialara göre 10 yaşındaki bir kız çocuğu mahallede bulunan fırından evine dönerken bir şahıs tarafından takip edilmeye başladı. Yaşadıkları apartmana girdiği esnada 10 yaşındaki kıza saldırganın dokunması üzerine çığlık atan küçük kızın sesini duyan komşu kadın dışarı çıkarak müdahale etmek istediğinde saldırgan olay yerinden kaçtı.

Küçük kızın ailesinin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Polis ekipleri tarafından uzman pedagog eşliğinde küçük kızın alınan ifadesinde şüphelinin kendisine dokunduğunu sonra da bağırarak yardım istediğini söyledi.

Yaşadığı üzücü olayı anlatan anne F.O. “Kızım fırına ekmek almaya gitmişti. Kızımı apartmana girerken sıkıştırıp taciz etmiş. Kızım bağırmasa ve komşum duymasa ne olurdu diye düşünmek bile istemiyorum. O günden beri ben ve kızı çok kötü durumdayız. Acaba daha önce bizi takip etmiş olabilir mi? Sadece benim çocuğum değil başka çocuklarda zarar görmesin” dedi.

Küçük kızı tacizden kurtaran komşu ise verdiği ifadesinde “Merdivenlerden işe gitmek için inerken sesler duydum. Adamı tam göremedim ama komşumuzun kızına dokunduğunu görünce ‘sen ne yapıyorsun’ dediğimde komşumun kızı da “Teyze beni kurtar’ dedi. Benim bağırmam üzerine apartmandan hemen kaçtı. Bende küçük kızı alarak annesinin yanına götürdüm” dedi.

Polis ekipleri tarafından çevrede bulunan tüm güvenlik kamera kayıtları incelenerek şüphelinin Davutpaşa’da bir evde olduğu tespit edilerek eve yapılan baskında Suriyeli E.A. adlı kişi yakalanarak gözaltına alınırken emniyetteki işlemlerin ardından S.E çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.