İntiharını engelleyen doktorunu bıçakladı

0 17

Dün öğlen saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik bölümünde psikiyatri hastası Bayram N., ortopedi asistanı doktor Ertan İskender’e bıçakla saldırıda bulunması sonucu Doktor İskender, saldırıda sırtının sağ bölümünden ve sağ elinden bıçaklanarak ağır yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan doktora acil serviste ilk müdahalesi yapıldıktan sonra saldırıda kopan parmağı yaklaşık 4,5 saat süren ameliyatla yerine dikildi. İskender’in tedavisi, ameliyatın ardından serviste devam ediyor.

Yaşanan saldırı sonrasında açıklamalarda bulunan Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rahmi Kılıç doktoru bıçaklayan hastanın daha önce hastanede ameliyat olduğunu, ayak parmaklarının kesildiğini ve tedavisinin yapıldığını söyleyerek şöyle konuştu:

Hastamız daha önce hastanemizde ayak parmakları kesilmiş ve yara yerlerine bağlı şikayetleri için hastaneye geliyor. Doktor Ertan İskender hastamıza ciddi bir sorunu olmadığını söylüyor. Bu doktor arkadaşımız bu hastamızın daha önce intihara kalktığında kendisini de ikna eden kişi.  Hastanemizde devamlı kontrolleri ve tedavisi yapılan psikolojik sorunları olan hastamız doktorumuzun bu sözü üzerine üzerinde bulundurduğu bıçakla önce sağ eline ve sırtının sağ kısmını bıçaklıyor. Elinden bıçaklanması ileride mesleğini engelleyebilecek bir durum. Sağ el bir ortopedist için çok önemli. Bu dönemde böyle bir saldırı olması gerçekten çok üzücü” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.