Karate öğretmeninin öğrencilerine taciz iddiası

0 44

10 Mayıs günü Z.R.İ. (18), E.N.K. (19), A.S. (24) ve E.D. (18) isimli Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları karate öğretmenleri Mustafa S. tarafından tacize uğradıkları iddiasıyla polise şikayette bulundu.  Yapılan şikayet üzerine gözaltına alınan karate öğretmeni emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Mustafa S., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi iddialar üzerine antrenörün iş akdini feshetti.

Mustafa S. hakkında suç duyurusunda bulunan milli sporcu E.D.’nin verdiği ifadede yaşadığı taciz olayını 3 yıl önce Hendek’te kaybettiği bir maç sonrasında Mustafa S. tarafından dayak yediğini ve bu olaydan dolayı şikayetçi olmadım. 18 Nisan akşamı gece yarısı biten antrenman sonrasında hocasının herkesi salondan dışarı çıkartarak kendisinin kalmasını istediğini ve daha sonra salondan çıkarken benim önce belime daha sonra da sağ göğsüme 2 kez dokundu. Yanlışlıkla olduğunu düşündüğüm için tepki vermedim ve arkadaşım Z.’nin ailesi tarafından eve bırakıldım” dedi.

İfadesine devam eden E.D. “Evim antrenman salonuna uzak olduğu için araç bulmakta güçlük çekiyorum. Bazen arkadaşlarım yardımcı oluyor. Sokağa çıkma yasağı yüzünden araç bulamayınca durumu hocama söyledim. O da bana ‘konum at ben seni alırım’ dedi. 21 Nisan günü akşam saatlerinde evime gelerek beni arabasına aldı. Arka koltuğa oturmak istememe rağmen beni ısrarla ön koltuğa aldı. Antrenmana giderken sık sık benim sağ bacağımı okşamak suretiyle tacizde bulundu. Kendimi geri çekince yapmamaya başladı” diye konuştu.

E.D. verdiği ifadesinde karate hocaları Mustafa S.’nin daha önce kendisi gibi 9 arkadaşını gerek elle, gerekse sözle tacizde bulunduğunu ifade ederek 2019 yılında Gaziantep ilinde yapılan Türkiye Şampiyonası’nda 10 yaşında R.T. isimli kızla aynı odada kaldığını ve R.T.’nin o tarihten sonra bir daha antrenmanlara gelmediğini kulüpte konuşulurken duydum” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.