Türkiye böyle bir cinayet sebebine ilk kez tanık oluyor

0 24

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana gelen olayda Önder Çelik  2 çocuğunun annesi Seher Çelik ve sevgilisi Gülyeşim Kavuştuk ile birlikte aynı evde yaşarken 16 Aralık 2020’de sevgilisi Gülsetim Kavuştuk tarafından evinde göğsünden bıçaklanarak öldürüldü.

Cinayet sonrası polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Gülyeşim Kavuştuk, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  Gülyeşim Kavuştuk hakkında hazırlanan iddianamede ikilinin yaklaşık 12 yıllık ilişkileri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Önder’in eşi i ilişkimizi öğrenince bunu eşimde söyledi ve ben eşimden boşanmak zorunda kaldım. Olay gecesi uyuşturucu almıştım. Önder’le cinsellik yaşamak istiyordum. Önder’e bunu söylediğimde Önder, eşi Seher ile birlikte olduktan sonra yanıma geleceğini söyledi. Bana ilişki sözü vermesine rağmen uyumak istediğini söylemesi üzerine Önder’in odasına girip kapıyı arkadan kilitledim. Eşi kapıyı zorladı ve ayağının acıdığını söylemesi üzerine Önder bana yumruk atarak eşinin odasına gitti. Bende Önder’in bu yaptıkları sonrası sinirle mutfağa giderek ekmek bıçağını alarak salonda beklemeye başladım. Daha sonra Önder odadan çıktığında onu korkutmak isterken ne olduğunu hatırlamıyorum. Son hatırladığım bıçağı mutfağa yerine koyarken kan gördüm. Daha sonra polis merkezine gelerek teslim oldum” dediği ifadesi yer aldı.

Adli Tıp Kurumu’ndan alınan rapora da yer verilen iddianamede; Önder Çelik’in, göğüs bölgesine aldığı bir bıçak darbesiyle öldüğünün belirlendiği anlatılarak, şüphelinin ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi.

Sanık Gülyeşim Kavuştuk, iddianameyi kabul eden Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.