Karataş Belediyesi organizasyonu ile yurt dışına giden 30 kişiden 20’si geri dönmedi

0 96

Yurt dışına belediye organizasyonları ile giderek geri dönemeyenler kervanına Adana’nın Karataş İlçe Belediyesi kafilesi de katıldı.

Karataş Belediyesi’ne 2019 yılında başvuran bir organizasyon firması hiç bir ücret ödenmeden yurt dışında tanıtımlar yaptıklarını, tanıtım masraflarının Avrupa fonlarından sağlandığını ve bu organizasyona belediyeden de 5 kişinin katılabileceğini belirtmesi üzerine Karataş Belediyesi’nden Başkan Necip Topuz ile birlikte 5 kişi, organizasyonu düzenleyen firmanın öncülüğündeki halk oyunları ve mehter takımındaki 30 kişi Yunanistan’a gitti.

Yunanistan’da yapılan gösteriler sonrasında 30 kişilik ekipten Karataş Belediye Başkanı dahil olmak üzere Karataş Belediyesi’nden 5 kişi ile beraber halk oyunları ve mehteran ekibinden de 5 kişi olmak üzere toplam 10 kişi geri dönerken 20 kişi geri dönmeyerek Yunanistan’da kaldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz,” Geçtiğimiz yıllarda belediyemize gelen bir organizasyon firması bizden hiçbir ücret talep etmeden yurt dışında tanıtımlar için belediyemizden kişinin katılabileceğini söylemeleri üzerine Karataş Belediyemiz tarafından 2015 ve 2017 yıllarında benzer bir uygulama ile 2 defa yurt dışına heyet gönderildiği görülmüştür. Belediyemiz bu yurt dışı organizasyonunun sahibi değil misafir olarak davetlisi olmuştur. Yurt dışına belediyemizden katılan herkes yurda dönüş yapmıştır. Eğer yurda dönmeyen olduysa, bu belediyemizin değil dönmeyen şahısların sorumluluğudur.” dedi.

Belediyemiz organizasyonun sahibi değil sadece davetlisidir diyen Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, “Olmayan hayali mehter takımı gönderilmiştir’ diye açıklama yapanları, 17.09.2019 tarihli Karataş Belediyesi sosyal medya hesaplarında Yunanistan’daki festivalde yaptıkları gösterilerin video ve fotoğraflarına bakmaları ve ondan sonra hayali olmayan mehter takımı diyerek iftira atmamalarını öneriyoruz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.