Maganda kurşunu 2 yaşındaki minik çocuğu felç bıraktı

0 91

23 Mayıs günü belinde platin bulunan Reşit Ülker, eşi ve 3 çocuğuyla tedavi olmak için Şırnak’tan Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’ndeki akrabaları Emin Oygur’un evine geldi. 26 Mayıs günü birkaç el silah sesi duyan Reşit Ülker dışarı çıkınca merdivende kızını kanlar içinde bulunca akrabalarının yardımıyla kızını Yüreğir Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan ilk kontrollerde başından tabancayla vurulduğu tespit edilen Vildan Ülker, yapılan ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi.

Vildan Ülker hemen yoğun bakımda tedavi altına alınırken hayati tehlikeyi atlatmasına rağmen sol kısmı felç oldu. Minik Vildan yapılan tedavisinin ardından 4 Haziran’da taburcu edildikten sonra ailesiyle birlikte Şırnak’a döndü.

Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olay sonrasında olayın meydana geldiği bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelinin Mehmet Çiftçi olduğunu belirledi. Yapılan araştırmalarda Çiftçi’nin olaydan bir gün önce arkadaşı Can Kaynak’tan gözlük istediği ve gözlüğü vermemesi üzerine aralarında çıkan tartışma sonrasında olay günü sokakta tekrar karşılaştığında bu kişiye ateş ettiği ve silahından çıkan bir merminin evde bulunan Vildan’ın başına isabet ettiği saptanarak Mehmet Çiftçi yakalanarak gözaltına alındı.

Mehmet Çiftçi emniyette verdiği ifadesinde “Silahı ben ateşlemedim. Yolda yalın ayak yürürken ayağıma taş battığı için yoldan bir motosiklet çevirerek bindim ve ayrıldım.” Dediği öğrenilirken Çiftçi’nin .’Silahlı yaralama’, ‘hırsızlık’ ve ‘genel güvenliği tehlikeye sokmak’ suçlarından çok sayıda suç kaydı olduğu belirlenen Mehmet Çiftçi, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.