1 gün evli kaldığı karısına nafaka ödememek için Kastamonu’dan Ankara’ya yürüyor

0 57

Kastamonu’nun merkeze bağlı Pehlivan köyünde yaşayan Mustafa Duman sosyal medya üzerinden tanıştığı Ayşe ile iki yıllık arkadaşlığının ardından 2017 yılının Ekim ayında evlendi. Mustafa Duman eşi ile sadece nikah günü beraber olduktan sonra eşinin ailesiyle birlikte İstanbul’a döndükten sonra bir daha görüşemediği için eşinden boşanmak için dava açtı.

Boşanma davasında mahkeme heyeti Duman çiftini boşarken Mustafa Duman’ın boşandığı eşine aylık 700 lira nafaka ödemesine hükmetmesi üzerine yaşadığı haksızlığı duyurmak için  Kastamonu’dan Ankara’ya yürümeye başladı.

Mahkemenin verdiği kararı protesto etmek için yürüyen Mustafa Duman’a boşandıktan sonra 8 yıldır çocuklarını göremeyen Dursun Türkan eşlik ederken amaçlarının yürüyüş sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek sesini duyurmayı hedefliyor.

Dursun Türkan “Boşandıktan sonra 10 yıldır çocuğumu göremediğim gibi aynı zamanda 8 yıldır da nafaka ödüyorum. Ne zaman çocuklarımı görmek için gitsem eşim çocukları alarak başka bir ile gidiyor. Çocuklarım için her ay 500 lira nafaka ödemek zorundayım. Son 4 yıldır işsiz olduğum için nafaka ödeyemedim ve şu an 11 bin lira nafaka borcum var. Şu an başka bir kadınla evlendim ve mutlu bir yuvam var. Televizyonda benim gibi nafaka mağduru Mustafa kardeşimi görünce kendisiyle iletişime geçtim ve kendisine katılmak istediğimi söyleyince sağolsun kabul etti. Amacımız Ankara’ya ulaşmak ve bizim gibi mağdurların sesini Cumhurbaşkanımıza duyurmak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.