Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler – Nasıl Hesaplanır?

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler – Nasıl Hesaplanır?

0 65

 

Taşıt sahibi olmanın günlük hayatta kolaylıkla bir yerden bir yere ulaşmak ya da seyahatlerde özgürce hareket etmek gibi avantajları vardır. Günümüzde de oldukça yaygınlaşan özellikle kişisel taşıt kullanımı, taşıt alım satım işlemlerinin de artmasına yol açmıştır. Ancak taşıt sahibi olmak bazen birikmiş nakit sahibi olunmadığında ya da aracın fiyatı birikimden daha yüksek olduğunda zorlaşabilmektedir. Bu noktada ise devreye taşıt kredisi kullanımı girmektedir. Ziraat Bankası taşıt kredisi birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen ve avantajlı oranlara sahip bir taşıt kredi hizmetidir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi hizmetinin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri sıfır araç kredisi diğeri ise ikinci el araç kredisidir. Bu kredi çeşitleri e fazla 48 ay vade ile kullanılabilmektedir. İkinci el araç alımında kullanılacak taşıt kredisinde taşıtın yaşı 5i geçtiği takdirde krediden yararlanılamamaktadır. Aynı zamanda araçların KASKO sahibi olması da taşıt kredisi kullanılabilmesi için zorunludur. Ziraat Bankası Taşıt Kredisi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi alabilmek için Ziraat Bankası İnternet Şubesi kullanabilir ya da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Taşıt kredisine başvuru yapmak için form doldurmak internet ya da telefon üzerinden de mümkün olabilmektedir. Sıfır taşıt kredisi için gerekli belgeler ise aracın proforma faturası, kişinin kimliği, gelir ve adresidir. İkinci el araçlarda gerekli belgeler ise ruhsat, noterden satış sözleşmesi ve kredi alacak kişiye ait bilgilerdir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Bankanın sağladığı üç farklı şekilde taşıt kredi hizmeti bulunmaktadır. İndirimli Taşıt Kredisi, istenen kadar nakit ödeme yapılması ve geri kalanını kendiniz belirleyerek daha düşük faiz oranlarıyla ödeyebilmeyi sağlar. Komisyonsuz Taşıt Kredisi ise sıfır km veya maksimum beş yaşındaki araçlar için kullanılabilir. Transfer Taşıt Kredisi, farklı bir bankadan alınan taşıt kredisinin Ziraat Bankası aracılığı ile daha düşük faiz oranlarında tekrar yapılandırmasını sağlamaktadır. Tüm bu krediler hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek ve taşıt kredisi kullanabilmek için Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.