Konut Kredisi ve Yapı Kredi Bankası

Konut Kredisi ve Yapı Kredi Bankası

0 57

 

Yapı Kredi Bankası ev alma konusunda yeni kapmayalar ile gündemde oturmayı ve zirvede yer edinmeyi başarıyor. Banka konut kredisi konusunda ev sahibi olmak isteyen kendi müşterilerine özel tam 120 aya dayanan vade şekilleri ile konut kredisi sağlamakta adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Konut kredisi için başvurmayı düşünenleri çok zor ve yorucu süreçler beklemiyor. Konut kredisini öğrenebilmek ve krediden faydalanabilme durumunu öğrenmek isteyen müşteriler internet bankacılığı üzerinden bu konut kredisi başvurusunu TC kimlik numaraları ile öğrenebilmekte ve başvurusunu yapabilmektedir. Kişiye uygun faiz miktarları ile kişi rahat bir şekilde tercihini yapabilmektedir. Bu da müşteri için oldukça avantaj demektir.

KONUT KREDİSİ İÇİN HANGİ BELGELER LAZIMDIR?

1) Nüfus cüzdan fotokopisi
2) Gelir belgesi
3) Maaş bordrosu
4) Alınacak evin tapusunun fotokopisi
5) İkametgah belgesi
6)Kira geliri ve kira kontratı
7) Müşteri emekliyse maaş cüzdanının fotokopisi
8) Müşteri serbest meslek sahibi ise son vergi levhasının fotokopisi

Yukarıda 8 madde ile yazılan maddeler Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi alacak müşterileri için bankanın istediği belgelerdir. Bu belgeler artık teknoloji ve internet üzerine yol ve yöntem bulan dünya için oldukça kolay bir şekilde edinilebilir. Müşteriler ve banka arasında yapılacak olan anlaşma sonucu Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanılabilir. Başvuru için gerekli olan bu evraklar eksiksiz olmalıdır.

YAPI KREDİ BANKASI VE KONUT KREDİSİ İÇİN GENEL ŞARTLAR VE MAALİYET ORANLARI

Bu kredi inşaat,işyeri ve ev için verilmektedir. Herhangi bir kefile gereksinim yoktur. peşinat gereklidir. Konut sigortası yapılması gerekmektedir. 120 ay azami vade süresidir. Kredi tahsis ücreti 500 tl ve ekspertiz ücreti 545 tl’dir. İpotek ücreti 185 tl ve DASK prim ücreti 120 tl’dir. 6 ay-12 ay- 18 ay- 24 ay- 26 ay- 48 ay- 60 ay- 72 ay- 84 ay- 120 ay faiz oranı %1.2’dir. Bunlar Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen müşterilerin bilmesi gereken belli başlı bir takım bilgiler anlatıldığı gibidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.