Denizbank Projeli Yatırım Kredileri

Denizbank Projeli Yatırım Kredileri

0 31

 

Projeli Yatırım
Yaptığı projelerle pek çok kişiye olanaklar sunmaya devam eden Denizbank, projeli yatırım kredi türüyle de hizmet vermektedir. Projeli Yatırım kredisi, tarımsal olarak meydana getirilmesi düşünülen yatırımlar için verilen kredi türüdür. Kişini tarımla ilgili yaptığı proje durumlarında finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına projeli yatırım kredisi verilmektedir. Tarımla ilgili olarak hazırlanan proje kapsamında kredi tutarı ve vadeleri belirleniyor. Projeyle ilgili fizibilite oluşturulmakta ve bu fizibiliteye göre kredi verilmektedir. Nakit ihtiyacının ne kadar doğacağı hesaplanmaktadır.

Projeli Yatırım Kredileri İle Hedeflenenler
Denizbank’ın sunmuş olduğu Projeli Yatırım Kredileri, tarımsal alanda projelerin artmasına ve tarımsal olarak ülkenin üretime geçmesinin artış göstermesine, modern anlamda tarımsal işletmelerin kurulması ve bu sayede verimli olarak üretimin gerçekleştirilmesine dayanarak oluşturulmuştur. Tarımsal anlamda hizmet kalitenin artması, Avrupa Birliği standartlarına ulaşılarak, üretimde rekabet gücünün artması, tarımla beraber sanayi birlikteliğinin oluşması gibi durumlarda hedeflenenler arasındadır.

Projeli Yatırım Kredileri

Projeli Yatırım Kredileri arasında bitkisel anlamda üretim, hayvansal üretim, hibe kredisi, projeli IPARD kredisi, mevcut işletmenin satın alınıyor olması, projesi yapılan kırsal kalkınma kredileri yer almaktadır. Projeli yatırım krediler için gerekli olan evraklar:

-Yatırım harcaması adı altında yapılacak olan üretim için gerekli ekipmanın karşılanması adına çekilecek kredi için yapılması gereken harcamaları hesaplamaya yarayan fatura, teklif mektubu ve harcama bedelleri olmalıdır.

-Yatırım yapılacak yere ait tapu ya da kira sözleşmesi belgesi,

-Kurulacak olan işletme adına planı yapılmış yapının mimari projesi ile varsa yapı ruhsatları,

-Tarımsal alanda yapılacak yatırım için ana makine ile donatıma sahip olan yerleşim alanının planı ve imalat projesinin de olduğu akım şeması,

-Başvuru sahibinin kimlik bilgisi, tüzel kişiler başvuruda bulunuyorsa firma bilgisi, hayvan listesi ise Denizbank’a yapılacak olan projeli yatırım kredisi için gerekli diğer evraklardır.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.