Akut Karadeniz’deki sel felaketinde 79 can kurtardı!

Akut Karadeniz'deki sel felaketinde 79 can kurtardı!

0 19

 

Daha bir ay bile dolmadan Karadeniz Bölgesi yeniden sele kapılmış oldu. Bartın ilinin yanı sıra Sinop ili ile birlikte Kastamonu ili ilk sırada olmak üzre, Samsun iliyle beraber Karabük illeri de etkili hale gelen şiddetli sağanak yağıştan kaynaklı

 

Daha bir ay bile dolmadan Karadeniz Bölgesi yeniden sele kapılmış oldu.

sel felaketiyle beraber dere yataklarının nerdeyse tamamının taşmasına sebep oldu

Ülkemiz içerisindeki ilk arama kurtarmayla alakalı sivil toplum kuruluşu olarak öne çıkan AKUT Arama Kurtarma Derneği, daha önce gerçekleşen sel felaketinin yanı sıra Ege ile birlikte Akdeniz Bölgesinde gerçekleşen yangınlarda da olduğu gibi operasyonlarına başlamış bir durumda. AKUT’un, Kastamonu ilinde yer alan Bozkurt ilçesi içerisinde ve Sinop ilinde yer alan Ayancık ilçesi içerisinde; Ankara ilinin yanı sıraKocaeli ili ile birlikte İstanbul ili, Giresun ili ve Rize ili ekiplerinden meydana gelen 46 tane gönüllüsüyle şu zamana dek 79 tane insanla beraber 3 tane hayvanın tahliyesini gerçekleştirmiş olduğu bildirilmiş durumda.

Selle ilgili felaketten bağımsız bir şekilde de, Trabzon ilinde yer alan ekibin Of – Ballıca’da yıldırım düşmesi sonrasında çatısı yıkılmış olan bir ev için operasyona çıkmış olduğu da belirtildi. Enkazdan bir tane yaralıyla beraber bir tane de cenazenin tahliye edilmiş olduğuna vurgu yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.