Lüleburgaz’da trafik master planı hamlesi

Lüleburgaz'da trafik master planı hamlesi

0 57

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin içinde yer alan trafiği rahatlatmanın yanı sıra geleceğe taşıyabilme amacıyla alanında uzman akademisyenlere hazırlatmış olduğu Trafik Master Planı İl Trafik Komisyonu aracılığıyla da onaylanmış oldu. Planın onaylanmış olmasıyla beraber ilk olarak Eczacıbaşı Caddesi’nin girişinin yanı sıra Eczacıbaşı Caddesi ila Sakızköy Yolu’nun kesişim noktası ile birlikte Yenice Caddesi, Çeşme Meydanı ve Kadı Ali Cami’nin etrafında da kavşak çalışmaları yapılmaya başlanacak.

Yenice Caddesi’nin hemen sonrasında ekipler en üst seviyede trafik yoğunluğunun yaşanmakta olduğu Eczacıbaşı Caddesi’yle beraber Murat Hüdavendigar Caddesi’nin kesişim noktasında bir çalışma başlatmış durumda. Ekipler söz konusu bu plan kapsamında Eczacıbaşı Caddesi giriş noktasında yolu genişletmeye başlıyor. Yol gelecek süreç içerisinde 2 gidiş 1 geliş şeklinde düzenlenmiş olacak. Bunun sayesinde ise bahsi geçen bu caddenin üstünde araçların bekleme zamanlarıyla beraber araç kuyruğu da en aza indirilmiş hale gelecek.

Bütün bunlarla beraber çok uzun senelerden beri sürücülerin çok büyük bir problem yaşamakta olduğu tehlikeli noktalardan bir tanesi olarak öne çıkan Yenice Caddesi’yle Turgutbey Caddesi kesişim noktasında da kavşak çalışması yapılmış oldu. Trafik işaretleriyle beraber tekrardan düzenlenmiş olan bu kavşakla beraber hem trafikte yer alan keşmekeş azaltılmış oldu hem ise kaza riski en aza indirilmiş hale geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.