Ulaşılamayan köylere helikopterlerle yardım ulaştırılıyor

Ulaşılamayan köylere helikopterlerle yardım ulaştırılıyor

0 50

 

Sel felaketinin yaşanmış olduğu Kastamonu ilinin Bozkurt ilçesiyle beraber Sinop ilinin Ayancık ilçesi içerisinde hala ulaşımın mümkün olmadığı köylere Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak görev yapan helikopterler, Kızılay aracılığıyla özel bir şekilde hazırlanmış olan malzemelerini ulaştırmaya aralıksız olarak devam ediyor.

Kızılay Sinop ilinin yanı sıra Kastamonu ili içerisinde kurmuş olduğu özel lojistik merkezlerle beraber ulaşımın halen mümkün olmadığı köylere yollanacak yardım malzemelerinin helikopterlere sevkini sağlamış oluyor. Özel olarak hazırlanmış olan bu yardım malzemeleri Kızılay’a ait arabalarla alana getirilmiş oluyor. Söz konusu bu yardımlar bunun hemen ardından ise Kızılay gönüllüleriyle beraber askerler tarafından MSB’de görev yapan helikopterlere yükleniyor ve hızlı bir şekilde köylere ulaştırılmış oluyor.

Gıda maddelerinin yanı sıra temizlik ile birlikte hijyenle alakalı malzemeler, ekmek ve bir de öteki ihtiyaç malzemelerinden meydana gelen bu yardım kolileri köylerde yer alan en uygun yerlere indirilip, ihtiyaç sahipleri için köylülerin de destekleriyle beraber dağıtımı yapılıyor. Devletin alakalı olan tüm kurumlarının ulaşım sağlanamayan köylere yol açmayla alakalı çalışmaları da öte yandan aralıksız bir şekilde devam etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.