Sağlık çalışanlarına yeni bir saldırı daha!

0 75

Burdur’da meydana gelen olayda 16 yaşındaki çocuklarına enfeksiyon yapılması için Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen aile enfeksiyon esnasında çocuklarının canını acıttığı gerekçesiyle önce hemşirelerle tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede büyümesi üzerine 16 yaşındaki çocuğun ailesinin dışarıda bekleyen yakınlarının da olaya dahil olması üzerine tartışma büyüdü ve yaşanan gerginlik sırasında acil servisi savaş alanına döndü. Hastanenin güvenlik görevlileri hasta yakınlarını yatıştırmak isterken saldırıya uğradılar ve yaşanan arbede esnasında acil seviş girişinin kapı camı kırıldı.

İhbar üzerine olay yerine Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri sevk edilirken yaşanan olaylar güçlükle   yatıştırılırken, Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri sağlık personelleri ile güvenlik görevlilerine saldırdığı belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı. Hemşire ve güvenlik görevlileri saldırganlardan şikayetçi oldu.

Burdur Devlet Hastanesi’nde yaşanan olaylardan haberdar olan Burdur milletvekilleri AK Parti’li Bayram Özçelik ile CHP’li Mehmet Göker, Burdur Devlet Hastanesi’ne gelerek Başhekim Nedim Ongun’dan olay ilgili bilgi aldı ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Öte yandan öfkeli hasta yakınlarının sağlık personeli ile güvenlik görevlilerine saldırı anı ise bir hasta yakını tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.