Sağlık personeli darp edenlerden bir kişi tutuklandı

0 17

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Burdur Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda, Acil Servis Covid-19 Polikliniği’ne müracaat ettikten sonra tedavisi tamamlanıp enjeksiyon birimine yönlendirilen 2 yaşındaki çocuğun annesi G.Ç., enjeksiyon sırasında çocuğunun canının yandığını iddia ederek, hemşire Belkız Erten ile tartıştı ve ‘Nasıl iğne yapıyorsun’ diyerek üzerine yürüdü. Tartışmanın daha da büyümesi üzerine G.Ç. adlı kadının dışarda bekleyen imam nikahlı eşi D.Y., kızları E.Ç. ve onun dini nikahlı eşi S.T.’yi çağırdı. G.Ç., D.Y., E.Ç. ve S.T. yaşanan olayı yatıştırmak isteyen hemşirelerle hastanenin güvenlik görevlilerine saldırırken hastane içerisinde yaşanan arbede sonrasında Acil Servis giriş kapısının camları kırılırken ihbar üzerine hastaneye gelen polis ekipleri tarafından olayın şüphelileri G.Ç., D.Y., E.Ç. ve S.T. gözaltına alındılar ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Adliyede ifadeleri alınan aile üyeleri “Biz herhangi bir şekilde hastane çalışanlarına saldırmadık. Hemşire bize saldırdı. Kesinlikle kimseyi darbetmedik. Olayın büyümesini istemedik” diye ifade verdi.

Sağlık personelini darpeden şüphelilerden G.Ç. ve  E.Ç. savcılıktaki ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden D.Y. de adli kontrol kararıyla serbest kaldı, damat S.T. ise tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Yaşanan olaylar sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda yaşanan olaya “Bir sonraki hastayla ilgilenmek yerine darp raporu hazırlatmak? Hasta şikâyeti dinlemek yerine polis merkezine ifade için gitmek? Açıklanabilir yanı yok.” ifadelerini kullanarak tepki göstermişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.