Tartıştığı doktoru gözaltına aldıran savcı soruşturması kapatıldı

0 41

12 Nisan tarihinde Osmaniye Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda daha önceden farklı bir doktora muayene olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet B., yine aynı doktora muayene olmak için randevulu olarak hastaneye geldi.

Savcı Mehmet B.’nin daha önc e muayene olduğu doktorun izinli olması sebebiyle Savcı Mehmet B., Ortopedi Uzmanı Doktor Kemal Gökhan Günel’in odasına girdi.

İddialara göre Mehmet B. kendisinin savcı olduğunu söyleyerek doktordan kendisini muayene etmesini söylemesi üzerine Doktor Kemal Gökhan Günel içeride başka bir hasta olduğunu söyleyerek ayrıca Savcı Mehmet B.’ye daha önceki doktoruna kontrol olması gerektiğini, bu şekilde kendisini muayene edemeyeceğini belirtti.

Doktorun bu sözleri üzerine iddialara göre Savcı Mehmet B., kendisini muayene etmeyen Doktor Kemal Gökhan Günel’i gözaltına aldırırken, şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan doktor serbest bırakıldı.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Doktor Kemal Gökhan Günel, Osmaniye Adliyesi’nde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Mehmet B. hakkında “basit yaralama ve basit tehdit” iddiasıyla şikâyette bulundu.

Doktorun şikayeti üzerine soruşturma dosyası Osmaniye’nin bağlı olduğu bölge adliye mahkemesinin bulunduğu Adana’ya gönderildi.

Burada da Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından müşteki, sanık ve tanıkların ifadeleri ve hastanenin güvenlik kamera kayıtları incelendi.

Yapılan değerlendirmenin ardından Savcı Mehmet B. hakkında “basit yaralama ve basit tehdit” suçlamalarıyla ilgili “delil yetersizliği ve unsur yokluğu” nedeniyle kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.