Engelli futbolcular İETT otobüsü şoförü tarafından darp edildiler

0 55

Pendikspor ampute futbol takımı Hamza Mohammed ile Fuseini İddi isimli oyuncuları bir dükkandan protez satın aldıktan sonra  İETT otobüsüne binerek yerlerine geçtiler.

İddialara göre durağa geldikleri esnada dur düğmesine basmayan engelli futbolcular İETT otobüs şoförünün dikkatini çekmek için otobüsün camını tıkladılar. Bir sonraki durağı da kaçıran futbolcuların tekrar cama vurması üzerine şoför ile aralarında tartışma çıktı.

Çıkan tartışma sonrasında İETT otobüs şoförü tarafından otobüsten iki futbolcuyu indirerek darp ederken bu esnada darp ettiği futbolculara “Camı mı kıracaksınız?” deyip üstüne hakaret etti. Otobüs içerisinde bulunan diğer yolcular da futbolcuların darp edilmesini izleyerek futbolculara yardımcı olmadı.

Otobüs şoförü iki engelli futbolcuyu darp ettikten sonra duraktan uzaklaşırken İETT otobüsünün darp etmesi sonucu ellerinden ve bacaklarından yaralanırken. hastaneye gidip darp raporu alan futbolcular polise giderek şoför hakkında şikayette bulundu.

İETT otobüs şoförü tarafından darp edilen Fuseini İddi, “Alışveriş yapmak için Sultanbeyli’ne gittik Dönüşte İETT otobüsüne bindik. Şoförün arkasında oturuyorduk. İneceğimiz durağa geldiğimizde kendisine ineceğimizi söyledik, şoför bizi dinlemedi. Şoför neden düğmeye basmadığımızı söyledi. Bizde engelli olduğumuzu, yolculardan rica etmemize rağmen düğmeye basıldığını söyledik. Bir sonraki durakta da durmayınca camı tekrar tıklattığımızda bize  ‘Zenci sus, siz nerden geldiniz buraya’ diye küfür ederek cevap verdi. Daha sonra balka durakta durarak bizi indirdi ve hakaretler ederek darp etti. Bizde yaşadığımız olay sonrası hastaneden rapor aldık ve şoförden şikayetçi olduk” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.