Vaiz eşini öldüren müezzine müebbet hapis cezası

0 33

5 Eylül 2020 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen olayda aralarında şiddetli geçimsizlik olan müezzin Zülküf Güneş  ile vaiz eşi Özlem Güneş arasında çıkan tartışma sonrasında Külküf Güneş eşini boğarak öldürdü.

Müezzin Zülküf Güneş eşini öldürdükten sonra  polisi arayarak durumu bildirirken eve gelen sağlık ve polis ekipleri  Zülküf Güneş’in de bileği ile boğazından yaralandığını tespit etti. Hastanede yapılan tedavisinin ardından  Zülküf Güneş tutuklandı.

Yaptığı savunmasında kendisine eşinin saldırdığını ve bu esnada yaşanan arbede esnasında eşini boğarak öldürdüğünü iddia eden Zülküf Güneş’in vücudundaki yaraları inceleyen Adli Tıp Kurumu doktorları, şüphelinin cezadan kaçmak amacıyla kendisini yaraladığını tespit etti.

Zülküf Güneş’in bugün Kocaeli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada yargılanmasına devam edilirken Zülküf Güneş, bir önceki duruşmada “2 yıl önce hac dönüşü eşimle aramızda soğukluk oluştu. Evde devamlı sorun yaratmak için mücadele ediyordu. Son günlerde çalıştığı kurumdan mesajlaştığını gördüm. Son günlerde aynı zamanda oğlumda annesinin başka bir erkekle saçı açık şekilde, görüntülü konuştuğunu gördüğünü söyledi. Son bir yıl aramız pek iyi değildi. Eşimin psikolojik sorunları vardı ve ilaçlar içiyordu.” diye konuştu.

Mahkeme heyeti tarafından son sözleri savulan Zülküf Güneş “Eşimin B.G adlı şahıs ile birlikte çekilmiş selfie pozlarını görünce bana senden ayrılacağım ve B.G ile birlikte olacağım dedi” diye konuşurken, duruşmaya tanık olarak katılan B.G. iddiaları kabul etmeyerek Özlem Güneş ile ailece görüştüklerini ve aralarında bir evlilik planı olmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, tanığın dinlenmesi ve savunmaların alınmasının ardından Zülküf Güneş’i ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.