Tosuncuk’tan 4 sayfalık savunma geldi

0 34

Yüzbinlerce kişiyi Çiftlik Bank olarak bilinen gelir getirme bahanesi ile kurulan uygulama ile mağdur ettikten sonra yurt dışına kaçan ve yaklaşık 2 yıldan fazla süre firari bulunan Mehmet Aydın, Türkiye’nin talebi üzerine Brezilya tarafından sınır dışı edilmesi sonucu tutuklanarak Türkiye getirilmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada “Çiftlik Bank yönetiminde her kesimden insan olduğunu ve bu kişiler içinde milletvekilleri, hakimler, savcılar, polisler, doktorlar, yüksek lisans ve lisans sahipleri olduğunu ve bu insanların benim ağzımdan çıkan her kelimeyi teyit edecek insanlar vardı” dedi.

Mehmet Aydın yaptığı 4 sayfalık savunmasında 130 binden fazla üye olmasına rağmen sadece 4 bin üye parasını alamamıştır. Eğer fırsat verilirse onların da parasını el koyulan mal varlıklarımla ödemek isterim. Ben ilk günden beri hep şeffaf oldum. Amacın ülkeme faydalı bir şeyler yapmaktı. Ama Uruguay’daki mal varlıklarıma el koyulunca yurtdışındaki mal varlıklarıyla üyelerime ödeme yapacağım sözümü tutamadım” diyerek el koyulan mal varlıklarının iadesiyle birlikte beraatini talep etti.
Mahkemede mağdur olduğunu iddia eden bir kişi 30 bin lira para yatırdığını ancak 5 bin lirasını kurtarabildiğini ve duruşmalara gelmek istemediğini söylemesi üzerine mahkeme başkanı ‘şikayetçi olabilirsin ve mahkemelere gelmek zorunluluğun yok’ demesine rağmen bu kişinin şikayetçi olmaması duruşmayı takip edenler tarafından hayretle karşılandı.

Alınan savunma ve beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, Mehmet Aydın’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.