Kötü amaca sahip yazılımların %91,5’lik kısmı şifreli bağlantılarla yayıldı

Kötü amaca sahip yazılımların %91,5'lik kısmı şifreli bağlantılarla yayıldı

0 59

 

WatchGuard platformunun 2021 senesinin 2. Çeyrekteki İnternet Güvenliği Raporu paylaşıldı. Yeni yayınlanmış olan rapor dosyasız kötü amaca sahip olan yazılımlar üzerinde, cihazların başına kötü amaca sahip yazılım algılamaları konusunda ve hızlı bir şekilde artış gösteren ağ ve de fidye yazılımı saldırıları esnasında çok çarpıcı artışların öne çıktığını göstermiş oluyor.

Ağ güvenliğinin yanı sıra zekası, çok faktöre sahip kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş bir durumdaki uç nokta korumasıyla beraber güvenli Wi-Fi alanları içerisinde dünya lideri olma konumunu koruyan WatchGuard® Technologies, 2021 senesinin ikinci çeyreklik diliminde WatchGuard Threat Lab araştırmacıları aracılığıyla analiz edilmiş olan en yaygın kötü amaca sahip yazılım eğilimlerini ve aynı zamanda ağ güvenliğiyle alakalı tehditlerini de detaylandırmış olan üç aylık İnternet Güvenliği Raporu’nu paylaştı.

2021 senesinin ilk yarılık zaman diliminde tespit edilmiş olan uç nokta tehdit istihbaratına yönelik olarak çok daha yeni iç görüler içermekte bulunan bu rapor; kötü amaca sahip yazılımların %91,5’lik kısmının HTTPS şifresine sahip bağlantılar yoluyla yayılmış olduğunu, dosyasız bir durumdaki kötü amaca sahip yazılım tehditleri konusunda ve ağ saldırıları esnasında endişe verici artışların bulunduğunu, fidye yazılımları konusunda çok çarpıcı bir büyümenin meydana geldiğini ve çok daha fazlasını açık bir şekilde ortaya çıkartmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.