Dalgıçlar Üsküdar’da su altı temizliği yaptı

Dalgıçlar Üsküdar'da su altı temizliği yaptı

0 106

 

Üsküdar ilçesi içerisinde ‘Temiz Üsküdar, Temiz Çevre, Temiz Deniz’ adlı sloganla düzenlenmiş olan etkinlikte su altı temizliği yapılmış oldu. Denizin alt kısmının temizlenme çalışmalarıyla beraber denize atılmış olan atıklar da su altı kamerası kullanılarak kayıt altına alındı. Diğer taraftan denizden çıkartılmış olan çöplerin arasında görüşmüş olan çatallarla beraber bıçaklar da dikkatleri çekmiş oldu.

Üsküdar Belediyesi ile birlikte Limit Doğa Sporları Kulübü’nün iş birlikleriyle Üsküdar Beylerbeyi Sahili içerisinde düzenlenmiş olan özel etkinliğin dahilinde dalgıçlar, dip temizliği yapıp denize atılmış olan atıkları dışarı çıkarttı. Bu esnada ise Üsküdar Belediyesi’nde görevli olan temizlik görevlileri de kıyı şeridi üzerindeki çöpleri toplamış oldu. Dalış yapan ekipler, aramalarının sonucunda denizden büyük bir kısmı cam şişe olmak üzre makasın yanı sıra çatal ile birlikte telefon, maske ve bıçak gibi atıklar çıkartmış oldu. Suyun altından çıkartılmış olan atıklar etkinlik alanı üzerinde bulunan stantlarda sergilenmiş oldu. Üsküdar Belediyesi aracılığıyla hazırlanmış olan stantlarda, duyarlı olunmamasının durumunda denizlerin gelecek senelerde tam olarak nasıl bir görünüme kavuşacak olduğu da gösterilip deniz temizliğine dikkat çekilmiş oldu.

Diğer taraftan, denizin alt kısmının temizlenme çalışmalarıyla beraber denize atılmış olan atıklar da su altı kamerası aracılığıyla görüntülenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.